Auto kredyt z zabezpieczeniami i bez – który lepszy?

Kredyt samochodowy jest dostępny w dwóch podstawowych opcjach – z zabezpieczeniami i bez nich. W tym drugim przypadku w zasadzie niczym – poza nazwą – nie różni się od zwykłego kredytu gotówkowego.

Każda z tych opcji ma zarówno swoje plusy, jak i minusy. Standardowy autokredyt ma tę przewagę nad gotówkowym, że jest tańszy – różnice w oprocentowaniu są znaczące, ponieważ wynoszą kilka punktów procentowych (w skali roku można w ten sposób zaoszczędzić całkiem niezłą sumę). Wadą natomiast są w tym momencie zabezpieczenia, które w wielu sytuacjach wiążą kierowcy ręce.

W trakcie obowiązywania umowy nie może on wedle własnego uznania dysponować pojazdem. Poza tym ustanowienie zabezpieczeń wydłuża formalności i wiąże się z poniesieniem wielu dodatkowych opłat. Z kolei kredyt bez zabezpieczeń – czyli gotówkowy – to wyższe oprocentowanie i tym samym wyższy koszt. Z drugiej jednak strony są to pieniądze na dowolny cel, bank więc nie wnika jaki samochód został za nie kupiony. Procedura kredytowa trwa znacznie krócej.

1 komentarz

    • Kredyty samochodowe dla zadłużonych on 12 grudnia 2012 at 15:38
    • Odpowiedz

    Czy kredyty jakie opisujecie przewidują współpracę z osobami zadłużonymi ?
    Obecnie pracuję i całkiem dobrze zarabiam, mam trochę problemów finansowych, ale stać mnie na zakup samochodu na raty. Szukam tylko najlepszego kredytodawcy, który udzieli mi stosownej pożyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.