Auto kredyt z zabezpieczeniami i bez – który lepszy?

Kredyt samochodowy jest dostępny w dwóch podstawowych opcjach – z zabezpieczeniami i bez nich. W tym drugim przypadku w zasadzie niczym – poza nazwą – nie różni się od zwykłego kredytu gotówkowego.

Każda z tych opcji ma zarówno swoje plusy, jak i minusy. Standardowy autokredyt ma tę przewagę nad gotówkowym, że jest tańszy – różnice w oprocentowaniu są znaczące, ponieważ wynoszą kilka punktów procentowych (w skali roku można w ten sposób zaoszczędzić całkiem niezłą sumę). Wadą natomiast są w tym momencie zabezpieczenia, które w wielu sytuacjach wiążą kierowcy ręce.

W trakcie obowiązywania umowy nie może on wedle własnego uznania dysponować pojazdem. Poza tym ustanowienie zabezpieczeń wydłuża formalności i wiąże się z poniesieniem wielu dodatkowych opłat. Z kolei kredyt bez zabezpieczeń – czyli gotówkowy – to wyższe oprocentowanie i tym samym wyższy koszt. Z drugiej jednak strony są to pieniądze na dowolny cel, bank więc nie wnika jaki samochód został za nie kupiony. Procedura kredytowa trwa znacznie krócej.

1 komentarz

  1. Czy kredyty jakie opisujecie przewidują współpracę z osobami zadłużonymi ?
    Obecnie pracuję i całkiem dobrze zarabiam, mam trochę problemów finansowych, ale stać mnie na zakup samochodu na raty. Szukam tylko najlepszego kredytodawcy, który udzieli mi stosownej pożyczki.

Dodaj komentarz