Auto kredyty samochodowe – ogólne informacje i porady

Kredyty samochodowe są udzielane na sfinansowanie zakupu różnego rodzaju pojazdów, nie mniej jednak najczęściej wnioski dotyczą aut osobowych – zarówno nowych, jak i używanych, przy czym na korzystniejsze warunki umowy można liczyć w tym pierwszym przypadku.

Kredyty samochodowe są dostępne dla klientów prywatnych oraz instytucjonalnych, przy czym w obu tych przypadkach jest wymagana zdolność kredytowa na odpowiednim poziomie (trzeba ją udokumentować poprzez przedłożenie stosownych zaświadczeń). Warunki, na których są udzielane opisywane tutaj kredyty różnią się w zależności od banku – dlatego też przed podpisaniem umowy trzeba dokładnie przeanalizować to, co rynek ma w tym zakresie do zaoferowania.

Autokredyt można otrzymać nie tylko w tradycyjnym banku, ale także w banku motoryzacyjnym, salonie samochodowym oraz w komisie. Okres spłaty przeciętnie wynosi od 6 do 8 lat, ale w zależności od wieku pojazdu może ulec skróceniu. Kredyt zabezpieczany jest na wiele sposobów – cesję praw z polisy AC, zastaw rejestrowy etc.

Dodaj komentarz